Skip to main content Skip to search Skip to main navigation

Household

Skip product gallery

Our offer

Discount -44 %
#FA129841
Electrostatic rubber brush Electrostatic rubber brush

​With the Vileda Pet Pro electrostatic brush, pet hair can be removed from soft surfaces quickly, easily and gently.Thanks to the electrostatic effect, the soft rubber bristles effortlessly remove pet hair from all soft surfaces, such as carpets and even hard-to-reach areas, ideal for car seats. After use, the electrostatic brush can be easily rinsed under the tap, so it can always be reused. The Vileda Pet Pro Electrostatic Brush not only impresses with its effective performance, but is also a sustainable and durable choice. Thanks to its robust bristles, it reduces household waste and leaves textile surfaces spotlessly clean.

€4.99* €8.99* (44.49% saved)
Discount -33 %
#FA129838
All-purpose cloth microfiber Colors 4-pack All-purpose cloth microfiber Colors 4-pack

​The Vileda all-purpose cloth Microfiber Colors in a 4-pack, four different colors so you can choose a different color for each cleaning area. Wet or dry, with pure water or with cleaning agent - with the microfiber cloth you can clean different surfaces thoroughly and quickly. Use it to clean your windows streak-free, damp clean shiny surfaces, wipe dust or remove stains from wood, aluminum or laminate surfaces, for example.Removes dirt effortlessly, even without cleaning agents.Simply wash the cloth in the washing machine at 60 °C after use. The microfiber cloth is then hygienically clean again and ready for the next cleaning. Size: 30 x 30 cmContent: 4 piecesMaterial: 80 % polyester, 20 % polyamideTranslated with DeepL.com (free version)

€3.99* €5.99* (33.39% saved)
Discount -4 %
#FA125539
All-purpose slicer markant01 All-purpose slicer markant01

​Thanks to its compact design, the Markant01 fits easily into any kitchen and is particularly suitable for use in agriculture, where robust and durable appliances are required. Safety is not neglected with non-slip feet and an ergonomic design that ensures easy and safe operation.Whether you are a farmer's wife looking for a reliable helper for your daily snacks or someone who works in agriculture and values efficient food preparation, the Markant01 all-purpose slicer offers you the quality and performance you need. Upgrade your kitchen with the Markant01 all-purpose slicer and experience how quick and easy it can be to prepare your favorite dishes.Plastic versionWhiteFolding support tableSerrated blade, 17 cm ∅Cutting thickness adjustment up to approx. 14 mmSafety torque and continuous switchRemovable and divisible carriage for space-saving storage even when the appliance is folded upCarriage travel approx. 18 cmCable depotWarranty: 2 years*, product made in GermanyPower: 230 volts, 65 watt eco motor, KB 5 min.Dimensions: Width 26.0 cm Height 21.0 cm Depth 34.0 cmFolded dimensions: Width 10.5 cmWeight: 1.7 kg

€47.99* €49.99* (4% saved)
Discount -25 %
#FA129839
All-purpose wipes Ultra Fresh 2 pcs. antibacterial All-purpose wipes Ultra Fresh 2 pcs. antibacterial

​The all-purpose cloth for all household surfacesThe cleaning cloths are Anti-Bac* treated and therefore reduce the growth of bacteria in the cloth, This prevents the formation of odors and improves the hygiene of the cloth.The all-purpose cloths contain 30% microfiber and are highly absorbent, removing dirt and grease very thoroughly and streak-free.Perfect for dusting and damp wiping, even without cleaning agents. Extremely durable and machine washable at 60 °C. Contents: 2 pieces*Contains the antibacterial ingredient silver chloride. Reduction of bacterial growth tested by an independent institute for S.aureus/P.aeruginosa.

€2.99* €3.99* (25.06% saved)
Discount -45 %
#FA130928
Basic cleaner XGSE 1 l Basic cleaner XGSE 1 l

Basic Cleaner 250 is ideal for removing old wax layers from floors.It ensures thorough cleaning and optimally prepares the surface for a new hard gloss sealant.Whether in the stable office, in workshops, or in hallways—wherever floors need to be resealed, this cleaner creates the perfect base. Old residues are reliably dissolved and removed. Always read the label and product information before use.Important: Do not use on real linoleum! The cleaner can cause damage there.Application:Depending on the degree of soiling, pre-dilute the basic cleaner with warm water in a ratio of 1:3-1:5. Moisten the floor with the basic cleaner solution and leave to work for approx. 5-10 minutes. Then remove the old wax layers with a brush or scrubbing brush. Finally, rinse thoroughly with water.Basic Cleaner 250 is also used to remove rubber marks and other dirt. Also suitable for machine application.Consumption: approx. 100 ml/m²Area of application:Natural and artificial stone floors, but also PVC and rubberContents: 1 liter

€10.99* €19.99* (45.02% saved)
Discount -40 %
#FA129852
Bucket 10 liters for SuperMocio Bucket 10 liters for SuperMocio

​The SuperMocio bucket with PowerPress for practical wringing out of the mop, FAIE No. 129850, with little effort. Hands stay clean and dry. The bucket has a capacity of 10 liters, with optimized spout and ergonomic handle. ergonomic handle.Capacity: 10 litersMaterial: Polypropylene

€14.99* €24.99* (40.02% saved)
Discount -5 %
#FA127139
CareStyle 5 IS 5245 BL ironing station CareStyle 5 IS 5245 BL ironing station

​The Braun CareStyle 5 steam ironing station is extremely powerful and delivers a steam output of up to 140 g/min. and a steam boost of 480 g/min. thanks to the innovative PowerSteam technology. This gives you professional ironing results, even with the most stubborn creases.The 4-star certified ergonomic handle design* reduces wrist strain, as it is aligned with the natural position of the wrist for maximum comfort and effortless ironing. Enjoy well-ironed clothes without excessive time and effort.* Certified by the ErgoCert Institute (Ergonomics Certifying Institute, recognized by Accredia). PowerSteam technologyProfessional ironing results thanks to powerful steam output. With this innovative technology, you can smooth out even the most stubborn creases in no time at all.4-star certified handle design*Ergonomically certified handle design for maximum comfort and effortless ironing*.* Certified by the ErgoCert Institute (Ergonomics Certifying Institute, recognized by Accredia).World's first FreeGlide 3D technologyThis technology is inspired by snowboard design and guarantees 360° glide. The soleplate glides backwards over all obstacles such as buttons, pockets and zippers.EloxalPlus coatingBraun's coating with the best glide.iCare modeThe smart setting for all types of fabrics. The smart function protects clothes with a safe temperature - for smart textile protection.Eco modeFor ironing fine fabrics. Saves an additional 55% energy compared to the highest setting, without sacrificing excellent ironing results.Turbo settingAlso for fabrics that are difficult to iron.Vertical steamRefresh textiles quickly and easily, even without an ironing board. Thanks to the high steam output, you can also smooth curtains and hanging clothes.Safe placement on garmentsSafe and gentle on all fabrics, regardless of the setting, to prevent heat damage.Extra large 2.0 l water tankEasy refilling and fewer interruptions for refilling make the ironing process faster.Ultimate FastClean systemFast and efficient descaling system for long-lasting performance.Digital anti-drip systemNo more annoying water stains and leaking water during ironing. Thanks to the CareStyle series' digital anti-drip system, the temperature is better regulated than with a conventional thermostat. This means faster ironing results, as you no longer have to worry about leaking water and water stains on your clothes.Easy Lock transport lockTransport lock for easy transportation and storage of the steam ironing station.Secure standIntelligent design for easy ironing. Thanks to the clever rear design, the iron can be placed easily and very stably on the ironing board.Disinfection functionEliminate more than 99.99% of all bacteria and viruses from your clothes and home textiles in seconds. Simply steam off and the bacteria and viruses are eliminated *.*Independent laboratory test on cotton fabrics in the 2-point setting. Iron forwards and backwards (5 cm/sec.).Silent technologyDesigned for more relaxing and quieter ironing. Maximum ironing performance with reduced noise level. Technical features:Energy saving in Eco temperature mode* (*compared to the highest setting): 55%Settings: Digital: Eco, iCare, TurboVertical steam ironing: YesDescaling function: FastClean systemQuick heat-up: 2 minutesContinuously refillable: YesTurbo steam boost: 480 g/minSteam output: 140 g/minCable storage: YesUse of tap water possible: YesWater tank capacity: 2 lIron soleplate coating: EloxalPlusCable length: 1.8 mOff button: Auto offRemovable water tank: YesPressure: 7 barWattage (W): 2400

€179.90* €189.00* (4.81% saved)
Discount -40 %
#FA127248
Coffee mug with slogan 1000ml Coffee mug with slogan 1000ml

​The coffee mug with the humorous saying “I wish this was a beer” is guaranteed to make you laugh with every sip! Perfect for anyone who enjoys their coffee with a wink. The mug is made of stoneware and is ideal for everyday use, whether in the office, at home or as a gift for friends and colleagues. With its witty design, this coffee mug is not only a practical companion, but also a real conversation starter! Material: Earthenware Dimensions: 13 x 11 cm

€5.99* €9.99* (40.04% saved)
Discount -20 %
#FA130146
Coffee stencil set of 4 Coffee stencil set of 4

​Creative coffee enjoyment made easy! With the coffee stencil set of 4, you can conjure up beautiful motifs of cocoa, cinnamon or powdered sugar on cappuccino, latte macchiato or hot chocolate. Ideal for special occasions or everyday moments of indulgence. Made from easy-to-clean, food-safe plastic. Discover the cocoa stencils in a set of 4 now and decorate your coffee artfully!

€3.99* €4.99* (20.04% saved)
Discount -42 %
#FA129855
Complete set Ultramax Complete set Ultramax

​VILEDA UltraMax complete setconsisting of an UltraMax floor mop with 3-part handle and microfiber cover and an UltraMax bucket with power squeegee. The high-quality microfiber cover removes even the most stubborn dirt and stains. The moisture content of the cover can be optimally controlled by wringing it out with the power press. This means that the Ultramax mop can be used on all floor coverings - including parquet and laminate. The mop can be easily wrung out in the bucket without bending down.

€34.99* €59.99* (41.67% saved)

All Products

#FA135186
Severin Replacement lenses (7 pieces) for JG3510 Replacement lenses (7 pieces) for JG3510

​The seven 150ml individual serving jars have leak-proof lids and are ideal for keeping yogurt fresh.Thanks to their convenient size, you can easily take the jars with you on the go.All materials used are 100% BPA-free, ensuring safe enjoyment.

€18.99*
#FA112338
Rommelsbacher Replacement lenses 8 pcs. for JG40 Replacement lenses 8 pcs. for JG40

The Rommelsbacher replacement glasses 8 pieces for JG40 are an indispensable accessory for anyone who loves their JG40 yogurt and cream cheese maker. With this practical set of eight replacement glasses you are well equipped to enjoy your homemade delicacies. Each cup holds 150 ml - ideal for your homemade yoghurts, cream cheese and herbal extracts.

€32.99*
#FA129551
Replacement lid 10 pcs TO66 100 % handmade Replacement lid 10 pcs TO66 100 % handmade

​Replacement lids for preserving and jam jars. In 100% handmade designLid size: TO66

€3.99*
#FA127956
Replacement lid 10 pcs. made with love blue Replacement lid 10 pcs. made with love blue

​Replacement lids for preserving and jam jars. In a floral design with the slogan: “Made with love”Lid size: TO63

€4.99*
#FA127955
Replacement lid 10 pcs. poppy seed blue Replacement lid 10 pcs. poppy seed blue

​Replacement lids for preserving and jam jars. In poppy seed design.Lid size: TO63

€4.99*
#FA133880
Replacement lid for Airtender vacuum sealing set Replacement lid for Airtender vacuum sealing set

​The replacement lid for the Airtender vacuum sealer is a practical addition to your everyday life.It fits most standard jars and ensures a secure vacuum seal.Simply place it on the jar and use the vacuum pump to remove the air.This keeps food fresh and flavorful for longer.Ideal if you want to store several jars at once.Perfect for preserves, juices, or leftovers.Sturdy, reusable, and easy to clean.Material: Plastic

€6.99*
#FA134656
Vileda Replacement mop cover for Vileda H2PrO Replacement mop cover for Vileda H2PrO

This Vileda H2PrO Extra Replacement Cover was specially developed for the H2PrO Flat Mop System and, thanks to its powerful microfibers, ensures thoroughly clean floors. Stubborn dirt is reliably removed, while dirt and moisture are absorbed evenly. Ideal for maintaining the cleaning performance of your mop system. Advantages & Features • High-performance microfibers effectively and gently remove dirt • Designed specifically for the Vileda H2PrO flat mop system • Ensures clean, streak-free, and shiny hard floors Frequently Asked Questions Which mop system is this replacement cover suitable for? This replacement cover was specially designed for the Vileda H2PrO flat mop system. What are the advantages of microfibers? They reliably remove dirt, absorb moisture well, and promote even cleaning results. When should the replacement cover be changed? A change is recommended when The existing cover is worn out, or an additional cover is needed for quick replacement. Print

€9.99*
#FA135079
Silva homeline Retro Mono Radio 1966 BT black Retro Mono Radio 1966 BT black

Nostalgic Design Meets Modern Technology This retro radio combines the charm of bygone eras with modern technology. Whether you play your favorite music via Bluetooth, USB stick, or AUX input, you can enjoy it with complete flexibility. The integrated FM receiver also provides classic radio enjoyment. The built-in 1,500 mAh battery allows for up to 6 hours of music playback. Thanks to its practical carrying handle and extendable telescopic antenna, this radio is the ideal companion for home, garden, patio, or on the go. The built-in 1,500 mAh battery allows for up to 6 hours of music playback. ``` Thanks to its practical carrying handle and extendable telescopic antenna, this radio is the ideal companion for home, garden, patio, or on the go. ``` FM radio with extendable telescopic antenna Wireless music streaming via Bluetooth MP3 playback via USB Music playback via AUX-In Built-in 1,500 mAh battery Up to 6 hours of music playback 30 watts of music power (P.M.P.O.) Practical carrying handle USB port Includes USB-C charging cable This stylish retro radio is the perfect combination of classic design and modern features. Ideal for anyone who wants great sound and easy operation, whether on the go or at home. Device dimensions: 20.5 x 13.3 x 8 cm

€29.99*
Discount -21 %
#60179
Ribbed foil roll/vacuum sealing roll (double pack of 2 rolls) Ribbed foil roll/vacuum sealing roll (double pack of 2 rolls)
Size: 20 cm x 6 m

Structured (goffered) film rolls in a pack for vacuum sealers with external suction, extra strong 105 , food-safe, temperature-resistant for 2 hours at 70C and for 15 minutes at 100C. 2 rolls in a double pack! Attention: Structured vacuum bags are suitable for vacuum sealers with external suction! For chamber vacuum sealers (e.g. item 105721) completely smooth sealed edge vacuum bags are required!

€8.50* €10.80* (21.3% saved)

Average rating of 5 out of 5 stars

#43594
RIESS Riess frying pan Riess frying pan
Size (cm): 41, 6 x 32, 8 x 7

The frying pan is characterized by its particularly high edge of 7 cm. Whether casseroles, roasts or even sweet dishes such as fruit cakes or buchtels, you can easily prepare them in it. The food turns out well in the frying pan and nothing spills over the high edge. The edge is curved - beaded edge in enamel language - the metal is bent to create a round and stable edge.The roasting tube pan can be placed in the oven at high heat without any problems, although the use of pot holders is highly recommended . In the frying pan, all dishes can easily be cut with a knife (except glass ceramic knives). The material enamel is made of iron that was fused with glass at high temperatures, i.e. from natural raw materials. In our enamel baking and roasting pans, thanks to the iron core, the heat is quickly conducted and stored perfectly:  all-round even roasting or baking. The non-porous, smooth glass surface guarantees perfect hygiene. This is aroma-neutral and bacteria-inhibiting and is also easy to clean. When used properly and cared for, enamel tableware lasts for a long time and retains its typical shine.

€52.99*
Variants from €49.99*
#FA134113
Raps Roast chicken Roast chicken

​Goldhendl spice blend in the 175g can.Why RAPS Goldhendl belongs in your kitchen:  Golden crunchy guarantee: The special blend ensures a wonderfully shiny, golden-brown skin that crunches delightfully when bitten.  The taste of the grill cart: Bring the irresistible aroma and taste of freshly grilled chicken directly into your own kitchen or garden.  Versatile use: Not only suitable for whole chickens, but also perfect for chicken wings, drumsticks, or turkey steaks.  Easy dosing: Recommended use 15–20 g per kg of meat.Flavor profile  The Goldhendl spice is a masterful composition of sweet paprika, fine spices, and a perfectly balanced touch of salt. It gives poultry a savory, slightly spicy note without being too hot and optimally enhances the natural flavor of the meat.Larger packages available on request.

€7.90*

Content: 0.175 kg (€45.14 / 1 kg)

#FA134115
Raps Roast pork Roast pork

​Oven Roast Spice Mix 140 g Shaker – The classic for the perfect roast.Why the Oven Roast belongs in your kitchen:Traditional enjoyment: Bring the authentic taste of a Bavarian-Austrian Sunday roast straight to your home.Perfect crust: The fine balance of ingredients not only adds flavor but also supports an appetizing, golden-brown crust formation.Versatile roasting expert: Ideal for pork roast, neck, belly, or the classic "roast in the pan".Dosage: 20g /kgFlavor profileThe oven roast spice impresses with its hearty note, finely balanced with noble caraway, garlic, and delicate spices. It gives the meat a deep, rounded aroma that perfectly harmonizes with the roasting jus and turns the sauce into a true delight.Larger quantities available on request

€6.90*

Content: 0.14 kg (€49.29 / 1 kg)

#FA113270
Roasting thermometer with timer Roasting thermometer with timer

Practical core temperature probe with timer function. ~Temperature range from -50C to 250C. ~You can choose between Celsius (C) and Farenheit (F). ~ Spree mode allows for continuous temperature monitoring.The timer allows you to keep an eye on the cooking time and achieve perfect results.An alarm sounds when a certain temperature is reached.Battery included . Stainless steel material.

€19.99*
#FA125968
Robinia picket fence 1.2m 10 metres Robinia picket fence 1.2m 10 metres

​Environmentally friendly, stable and durable picket fence made from robinia slats!Beautiful, naturally grown natural fence made of split robinia slats - shape deviation of the slats possible. One side is pointed (should face upwards) to prevent birds from perching on it. Durable robinia wood and galvanised wire ensure long-lasting stability. Height 1.20 metres, Distance between the slats approx. 3-4 cm, 3 horizontal connecting wires, Roll length 10 metres, Weight 75 kg per roll. Translated with DeepL.com (free version)

From €179.91*

Content: 10 m (€17.99 / 1 m)

#FA113522
hooGo Robot vacuum cleaner R201 Robot vacuum cleaner R201

Robot vacuum cleaner with a long-lasting, powerful brushless motor and a long range of up to 130 m2.Simple and intuitive operationFor hard floors and short-pile carpetsEfficient 3-stage cleaning programOptimal corner and edge cleaning thanks to extra long Side brushesRubber furniture protectionParticularly flat for cleaning under furniture - only 7 cm highStair step detection thanks to modern sensor technologyPractical LED cleaning display and charging indicator lightShort charging time: Max. 6.5 hours< br>Long running time: approx. 120 minutesLarge range: approx. 130 m2Pleasantly quiet: 65 dB(A)Incl. Accessory set: cleaning brush, replacement filter, 1 pair of round brushesTechnical data:Powerful lithium-ion battery (10.89V ? 2,400 mAh)< li>Charger (19V)DC motor: max. 10.88 wattsSuction power: 66 mm AqDust container volume: 275 ml Colour: graphite gray Net weight: approx. 1.5 kg

€109.90*
#FA120778
RIESS Roe deer baking dish enamel blue 30x10cm Roe deer baking dish enamel blue 30x10cm

wonderfully fragrant saddle of venison with coffee - with this classic RIESS baking pan made of high-quality enamel you can create a perfect, hearty cake. ~Baking tips:Now brush the inside of the baking pans with butter and sprinkle Then sprinkle it with breadcrumbs and now fill it with the dough. This saves the use of baking paper. The baked goods can still be easily removed from the mold after baking. After baking, turn the warm mold over and cover it with a wet tea towel. After a short time, the baked goods release themselves from the mold. Due to the good heat conduction of the iron core, the baking temperatures can be lower or reduced more quickly depending on the type of stove than with other baking molds.Enamel is glass on iron fused together in the kiln. The material enamel is made from natural materials and has many wonderful properties. ~Dimensions: L x W: 30 x 10 cm< br>cut and scratch-resistanteasy to clean and bacteria-inhibitinghealthier and energy-saving cookingflavor-neutral up to 450 heat-resistant enamel surface - ~optimal operating temperature maximum 220Baking tips:< /b>Now brush the inside of the baking tins with butter, then sprinkle them with breadcrumbs and now fill in the dough. This saves the use of baking paper. The baked goods can still be easily removed from the mold after baking. After baking, turn the warm mold over and cover it with a wet tea towel. After a short time, the baked goods release themselves from the mold. Due to the good heat conduction of the iron core, the baking temperatures can be lower or reduced more quickly than with other baking molds, depending on the type of stove.

€34.99*
#FA106272
Rohrspeed Power concentrate 1l Rohrspeed Power concentrate 1l

Concentrated pipe cleaner for shock treatment and preventive maintenance. Effectively removes organic residues such as hair. Organic substances such as grease, hair, cellulose and hygiene products are dissolved and the pipe is quickly and effectively free of blockages. Rohrspeed is harmless to plastics, lead, iron, rubber seals and metals. Easy handling and fast effectiveness in the concentrated liter bottle. Proven for years in e.g. hospitals, abattoirs, agriculture, industry and commerce - with this powerful all-rounder, blockages are a thing of the past! Use ROHRSPEED safely. Always read the label and product information before use. Precautionary statements:P101 If medical advice is needed, have product container or label at hand.P102 Keep out of the reach of children.P260 Do not breathe fume.P264 Wash hands thoroughly after handlingP280 Wear protective gloves/eye protection.P301 + P330 + P331 IF SWALLOWED: Rinse mouth. DO NOT induce vomiting.P303 + P361 + P353 IF ON SKIN (or hair): Take off immediately all contaminated clothing. Wash skin with water/shower.P305 + P351 + P338 IF IN EYES: Rinse cautiously with water for several minutes. Remove contact lenses if possible. Continue rinsing.P310 Immediately call a POISON CENTER or doctor.P405 Keep locked up.P501 Dispose of contents/container to industrial incinerator.Contains: Sodium hydroxide, less than 5 % anionic surfactants.Hazard statements:H314 Causes severe skin burns and eye damage.H290 May be corrosive to metals.Contains: Sodium hydroxide, less than 5 % anionic surfactants.

€39.99*

Content: 0.1 l (€399.90 / 1 l)

#FA19817
Room broom painted Room broom painted

Horsehair mixture, 28cm, with hole 25mm for handle.

€7.95*
#FA12301
Room broom painted Room broom painted

Horsehair mixture 28 cm, with thread for handle.

€8.99*
#FA114646
Root Way 1500g Root Way 1500g

Removing tree stumps quickly becomes a strenuous and time-consuming job, as the roots of trees often extend deep into the ground. You save yourself effort and at the same time eliminate tripping hazards in a simple and convenient way. The highly effective granules accelerate the decomposition process of the wood and do the work for you! ~Simply drill a few holes in the stump and fill in the granules. After just a few months, the stump can have decomposed (depending on the type of wood, size and depth).Harmless to the soil, the granules act like fertilizer in the soil.

€19.99*
Discount -50 %
#FA57606
Wenko Roulade clamps set of 10 Roulade clamps set of 10

Simply clamp the clamps around the roulades - done! Reusable, rustproof,Dimensions 6.5 x 7.5 x 6.0 cm.

€4.99* €9.99* (50.05% saved)

Average rating of 5 out of 5 stars

#FA26278
Fackelmann Roulade needles Roulade needles

Rustproof, pack of 10.

€1.99*
#FA130958
Round glass storage jars, set of 3 Round glass storage jars, set of 3

The set consists of three different sizes: 950 ml, 620 ml, and 400 ml. This means you have the right jar for every quantity and every purpose—whether for coffee, pasta, muesli, cookies, spices, or other treats. The high-quality glass lids close tightly and securely, providing optimal protection for the contents against moisture and air.

€14.99*
#111978
Rum pot Rum pot
Contents: 3,5 L

To make it, ripe fruits are gradually placed in a glazed earthenware pot over the course of the summer with approximately the same amount of sugar and high-proof rum. The fruits must always remain covered with liquid. Stored in an airtight container in a cool, dark place, the rum pot is ready in winter and can be served as a compote with semolina pudding and other desserts. Berries, cherries, plums, apricots and other fruits are suitable.

€39.99*

Unsere Produktleiterin

Elfriede Waldl

Elfi has been with FAIE since 1991 and is our expert for everything to do with the household. For tips on baking, cooking or preserving / canning, she is exactly the right person to talk to.


€10 voucher.

If you sign up for our newsletter.
You will receive €10 for free with your next purchase.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.