Skip to main content Skip to search Skip to main navigation

Tractor parts

Filter products

Average rating of 5 out of 5 stars

#79578
Schuller Prisma Color paint spray

Prisma Color paint spray

Color: verkehrsweiß RAL: 9016

Various RAL colors, quick-drying acrylic varnish with high opacity and gloss. Suitable for indoor and outdoor use. With self-cleaning valve. ~ Contents: 400ml.

From €8.09*
Variants from €6.79*
#13030
Schuller Prisma Color paint spray, colorless

Prisma Color paint spray, colorless

Color: farblos matt

Quick-drying acrylic varnish in matt or glossy to protect the painted surface, contents: 400ml.

From €8.55*

Content: 0.4 l (€21.38 / 1 l)

Variants from €8.07*
#13026
Schuller Prisma Color paint spray, matt

Prisma Color paint spray, matt

Color: tiefschwarz RAL: 9005M

various RAL colors in matt, quick-drying acrylic varnish with high opacity and gloss. Suitable for indoor and outdoor use. With self-cleaning valve. Contents: 400ml.

From €7.64*

Content: 0.4 l (€19.10 / 1 l)

Variants from €6.79*
#FA79597
Schuller Prisma Color Plastic Primer

Prisma Color Plastic Primer

Suitable as a primer for the subsequent painting of plastic parts, contents: 400ml.

From €8.55*

Content: 0.4 l (€21.38 / 1 l)

#FA79595
Schuller Prisma Color rim spray

Prisma Color rim spray

For painting &~ Ideal for repairing small damage to rims, contents: 400ml.

From €8.07*

Content: 0.4 l (€20.18 / 1 l)

#114259
Schuller Prisma Tech Anti Rust Primer/Adhesive Primer

Prisma Tech Anti Rust Primer/Adhesive Primer

Color: rotbraun

Anti-rust spray with excellent adhesion to metal surfaces. Active rust protection pigments ensure the best corrosion protection. Contents 400ml

From €8.07*
#FA97980
Profile ring for oil bath filter

Profile ring for oil bath filter

Dimensions: 140x150x5 mm

€24.95*
#FA97981
Profile ring oil bath filter Steyr

Profile ring oil bath filter Steyr

Dimensions: 280x290x5

€9.99*
#FA40105
Protective cap for 12 V sockets

Protective cap for 12 V sockets

Round protective cap

€0.95*
#FA29100
Protective cap for Steyr shift lever

Protective cap for Steyr shift lever

Suitable for Steyr

€7.95*

Average rating of 4 out of 5 stars

#FA72241
Protective cover for vehicle seats

Protective cover for vehicle seats

This means your seat stays clean in any case, no sweat, no dirt after sitting. Made of washable PE material. Material: Cover 100% polychloride, base fabric 100% polyamide

€19.95*
#FA29982
PTO shaft release bearing

PTO shaft release bearing

Outer diameter 141.00 mm Inner diameter 105.50 mm Height 21.00 mm

€139.00*

Average rating of 5 out of 5 stars

#FA20214
Pull switch (closer)

Pull switch (closer)

12/24 V - 150 W for wall thickness up to 2 mm, 2 screw terminals, switching positions: 0-1.

€3.55*

Average rating of 4 out of 5 stars

#FA57365
Pull switch with flat plug

Pull switch with flat plug

12V/120W, e.g. for rear fog light, with 3 flat plugs, installation dimension 10mm, switching position 0-1

€14.95*
#FA113108
Pumpenelement Einspritzpumpe Steyr

Pumpenelement Einspritzpumpe Steyr

€155.00*
#FA25338
Push button switch for light

Push button switch for light

Installation dimensions (xH) = 30x54 mmSuitable for Fendt, Steyr 80 series, 900 series

€29.95*
#FA129516
Push-pull plug-in coupling for Fendt with bulkhead thread M22x1.5 15L

Push-pull plug-in coupling for Fendt with bulkhead thread M22x1.5 15L

​Push-pull plug-in coupling suitable for Fendt SCR, S4 and Gen6 series.Length (without thread) L: 80 mmL1: 30 mmBulkhead thread 15LSize: BG 3Standard designation: ISO 7241-1 A

€99.00*
#FA125550
Push-Pull plug-in coupling for Fendt with bulkhead thread M22x1.5 15L

Push-Pull plug-in coupling for Fendt with bulkhead thread M22x1.5 15L

Push-pull plug-in coupling suitable for Fendt with collar and O-ring groove for attaching the Fendt original oil leak housing.​Length (without thread): 110mmExternal thread: M22x1.5 bulkhead thread 15L Size: BG 3Standard designation: ISO 7241-1 A

€79.90*

Average rating of 5 out of 5 stars

#FA20215
Pushbutton (closer)

Pushbutton (closer)

12/24 V - 150 W for wall thickness up to 8 mm with rubber cap, 2 screw terminals, switching position: 0-1, thread 22 mm

€11.30*

Average rating of 5 out of 5 stars

#FA45537
PVC connector

PVC connector

12V/24V 3-pin

€13.50*
#FA68660
PVC connector

PVC connector

12/24V, 4-pin

€12.65*

Average rating of 4.67 out of 5 stars

#FA10064
PVC connector

PVC connector

12V 7-pin

€2.99*

Average rating of 3.5 out of 5 stars

#FA36351
PVC connector

PVC connector

12V 13-pin

€6.99*
#FA68659
PVC socket

PVC socket

12/24V, 4-pin

€13.85*

€10 voucher.

If you sign up for our newsletter.
You will receive €10 for free with your next purchase.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.